Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/nmpbz/domains/nmp.vot.pl/public_html/busko/php_scripts/connecting_with_database.php on line 20 Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświetszej Marii Panny w Busku-Zdroju

Ogłoszenia parafialne

:: 25 czerwca 2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XII NIEDZIELA ZWYKŁA.1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie procesyjnym w miniony czwartek, w Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie pragniemy podziękować za przyniesione kwiaty. Parafianom z Osiedla Gen. Andersa bloki; 5, 6, 7, oraz z ul. Bohaterów Warszawy, serdecznie dziękujemy za przystrojenie ołtarzy kwiatami. Panom: Stanisławowi, Jerzemu, dziękujemy za zestawienie ołtarzy – Bóg zapłać!

2. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, zasłużonego odpoczynku. Nie ma jednak urlopu od modlitwy, Mszy świętej w niedziele i święta i zachowywania Bożych przykazań. Nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa we Mszy św. ani odległość od Kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu powinniśmy zorientować się , gdzie jest świątynia i o której godzinie odprawiane są Msze święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii Mszy świętej ma w czasie urlopów znaczenie specjalnego świadectwa.

3. Od przyszłej niedzieli, 2 lipca, Msze Św. w niedziele będą odprawiane w porządku wakacyjnym;
6.30, 8.00, 9.30, 12.00, 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00
4. W tym tygodniu przypada I SOBOTA MIESIĄCA.. W I Sobotę od 18.00 -21.00 comiesięczna ADORACJA.
W czasie miesięcy wakacyjnych wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca, poza szczególnymi wypadkami.

5 W najbliższym tygodniu, w sobotę rozpocznie się w naszym mieście i w ościennych miejscowościach XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Już dzisiaj zapraszamy na koncert w naszym kościele
w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 18.00. W programie koncertu CHORAŁ GREGORIAŃSKI W związku z terminem festiwalu, msza św. popołudniowa w poniedziałek 3 lipca będzie wyjątkowo odprawiona o godz. 17.00. Za zmianę godziny odprawiana mszy św. w tym dniu przepraszamy.
Na tablicy ogłoszeń będzie umieszczony plakat z całym programem festiwalu. Wiele pięknych i bardzo ciekawych występów. Zachęcamy do udziału w słuchaniu koncertów.


6. W czwartek - 29 czerwca obchodzimy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30.
O godz. 12.00 Msza św. będzie odprawiona w intencji „KOWALI I ŚLUSARZY” w dniu ich święta patronalnego. Serdecznie zapraszamy.

7. W najbliższą sobotę i niedzielę 1/2 lipca na Jasną Górę zaproszeni są NAUCZYCIELE. Program Pielgrzymki Nauczycieli jest na tablicy ogłoszeń. Nauczycieli zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

8. Zachęcamy do zabierania pamiątek z przeprowadzonych „MISJI ŚWIETYCH” w naszej parafii. Pamiątki na stolikach przed kościołem.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy naszych parafian: śp. Józefa BANASIKA l. 80, Barbarę SAWICKĄ l. 68 / Pani Barbara kilka lat posługiwała na plebani, w naszej parafii, jako kucharka/ Polecamy spokój Ich dusz, oraz naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek ..

CODZIENNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE,
O GODZ. 15.00
NA NABOŻEŃSTWO DO „BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”,
O GODZ. 20.30 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Dodano: 24-06-2017 13:39
Designed by mb
Strona korzysta z plików cookies (ciasteczek).